Magister farmacji
Łukasz Waligórski
Offline
Farmaceuta i dziennikarz. Redaktor naczelny magazyny MGR.FARM i autor tekstów dla magazynów Diabetyk, Zdrowie, Playboy... Członek Naczelnej Rady Aptekarskiej VII kadencji.

Z dziennika FARMACEUTY - Redaktor Naczelny poleca #5

Praca w aptece z roku na rok staje się dla farmaceutów większym wyzwaniem. Nic więc dziwnego, że coraz częściej, w obawie o własną przyszłość, rozmyślają o… alternatywnych ścieżkach kariery. I mniej więcej o tym będzie kolejny numer magazynu MGR.FARM.

„Być farmaceutą, nie oznacza wyłącznie pracy w aptece” – to hasło towarzyszy magazynowi MGR.FARM od samego początku. Kierując się nim, w każdym kolejnym numerze naszego dwumiesięcznika, udowadniamy, że w farmaceutach drzemie nieprzebrany i niewykorzystany potencjał. Potencjał, z którego często sami nie zdajemy sobie sprawy... Farmaceuci dysponują wiedzą, doświadczeniem, pozycją społeczną i całym arsenałem innych atrybutów, które pozwalają im osiągać sukcesy w wielu zaskakujących dziedzinach życia. Celem magazynu MGR.FARM jest pokazywanie tych przedstawicieli naszego zawodu, którzy wybili się ponad przeciętność i wykorzystali pełnię swoich możliwości w życiu osobistym i zawodowym. Wierzymy, że takie osoby mogą być źródłem inspiracji i motywacji, którego tak bardzo w dzisiejszych czasach potrzebują polscy farmaceuci.

Idąc tym tropem, w najnowszym numerze magazynu, zadaliśmy sobie pytanie: czy kariera zawodowa farmaceuty musi ograniczać się wyłącznie do pracy w aptece? Czy istnieją alternatywne ścieżki kariery dla absolwentów wydziałów farmaceutycznych? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo! Udało nam się porozmawiać z szóstką farmaceutów (choć ich lista była znacznie dłuższa), którzy w poszukiwaniu sukcesu zawodowego, postanowili pokierować swoją karierą inaczej niż większość ich kolegów i koleżanek. Wierzymy, że lektura tych wywiadów przypadnie do gustu nie tylko studentom kończącym właśnie swoją 6-cio miesięczną praktykę w aptekach, ale również bardziej doświadczonym farmaceutom.

Oczywiście nie mogło u nas zabraknąć relacji z najważniejszego wydarzenia polskiej farmacji ostatnich 4 lat – VII Krajowego Zjazdu Aptekarzy. To właśnie ze względu na to wydarzenie opóźniliśmy wydruk piątego numeru naszego magazynu. 337 delegatów spotkało się w ostatnich dniach stycznia w Jachrance, gdzie wybrano nowe władze Naczelnej Izby Aptekarskiej. To były trzy dni wypełnione debatami, kłótniami i głosowaniami, które zadecydowały o kierunku działania samorządu aptekarskiego na kolejne 4 lata. Będąc w centrum wydarzeń, mieliśmy okazję stworzyć relację, jakiej nie przeczytacie nigdzie indziej. W magazynie również wywiad z nowo wybraną prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej mgr farm. Elżbiety Piotrowskiej-Rutkowskiej – pierwszy udzielony po objęciu przez nią tej funkcji.

Poza tym, tradycyjnie już, poruszamy w MGR.FARM tematy nieprzerwanie nurtujące i irytujące farmaceutów w całej Polsce – nieuczciwa konkurencja na rynku aptecznym, suplementy diety, recepty pielęgniarskie, receptura…  Szczególnie gorąco zachęcam do lektury wywiadu z Głównym Inspektorem Sanitarnym – Markiem Posobkiewiczem – na temat suplementów diety i nie tylko. A do tego oczywiście spora dawka edukacji i… rozrywki. Tylko u nas przeczytacie historię jedynego farmaceuty, który wziął udział w polskiej edycji programu MasterChef oraz dowiedzie się jak wyglądają apteki w Portugalii i Turcji. Przyjemnej lektury!Poparli:

Konrad Okurowski,
Adrian Lejter,
Anna Gołębiowska,

Zaloguj się