Magister farmacji
Justyna Sobieszek
Offline

Nie chcemy za kilka lat być alternatywą do załatania dziury budżetowej w NFZie!!!!!!

Szanowni Koledzy i Koleżanki,
Zdecydowaliśmy się dzisiaj, by wysłać apel informujący o naszym stanowisku dotyczącym godzącym w nasze interesy przepisu ponoszenia odpowiedzialności za błędnie wypisane-realizowane recepty do łódźkiej OIA. Żywimy nadzieje, że jesteśmy w tym jednomyślni i podobny projekt protestu wyślecie do swoich Aptekarskich Izb Okręgowych.
"Nadszedł dzień, gdy Pan Prezes NIA stanął w obronie farmaceutów, w Naszej obronie. Nie dajmy z siebie zrobić finansowej studni bez dna i zacznijmy walczyć o szacunek, który po pięciu i niejednokrotnie więcej latach studiów nam się należy. Nie jesteśmy sprzedawcami mięsa w sklepie, ani cyrkowcami w całym tym teatrze, jak niektórzy pacjenci myślą. Choć raz zjednoczmy się, mimo że jesteśmy mniejszością w tym całym bałaganie. Do tej pory nigdy tego nie potrafiliśmy zrobić w województwie łódzkim.
Należy znaleźć tylko odwagę i chęci, to tak niewiele. Oprócz internetu istnieją inne środki komunikacji międzyludzkiej, chociażby telefony. Każdy z nas może przekazać wiadomość dalej dotyczącą, kiedy odbędzie się protest przed łódzkim NFZ. My jako grupa farmaceutów, motywujemy innych z naszego środowiska o to, żeby nie poddawać się, nie być biernym i pokazać jak wygląda praca farmaceuty w Polsce, bo jest już najwyższy czas, by przyznać zgodnie i otwarcie, że mamy tego stanowczo dosyć.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź na prywatnego maila . Nie jest trudno zorganizować protest, tym bardziej że jesteśmy ludźmi wykształconymi i niejednokrotnie równoważnymi z lekarzami w odczuciu pacjentów. Prostą sprawą jest wydrukowanie kartek przypominających recepty z napisem np. "DOSYĆ KAR ZE STRONY NFZ DLA APTEKARZY" lub "DOSYĆ REALIZOWANIA RECEPT Z BŁĘDAMI" i rozdawanie ich pacjentom. Jeśli ktoś dysponuje lepszym pomysłem, proszę o propozycje. Zjednoczmy się we wspólnym celu, w jednym miejscu przed łódzkim NFZem w ustalonym przez łódzką Okręgową Izbę Aptekarską terminie. Jesteśmy jak do tej pory jedynym środowiskiem, które nie potrafiło się zjednoczyć i zadbać o swoje interesy, o wspólny cel. Powinno to być wystarczającym powodem do przyznania się do dotychczasowej porażki i wstydu, ale także ogromnym wyzwaniem i motywacją do rozpoczęcia nowego, solidarnego, zaznaczam aktywnego działania. Proszę o przekazanie tej wiadomości wszystkim zainteresowanym i odpowiedź na adres . Jeżeli macie Państwo możliwość umieszczenia tego apelu na internetowej stronie łódzkiej OIA oraz forach społecznościowych, to prosimy o poparcie tej kwestii w imieniu farmaceutów.
Żyjemy w przeświadczeniu, że Państwa stanowisko w tej sprawie jest wielce kompatybilne z naszym, dlatego liczymy na Państwa pomoc."
Z pozdrowieniami,
Justyna Sobieszek

Zaloguj się